PRZEDSZKOLE
I ŻŁOBEK EGO

EGO

Grupa integracyjna

Przedszkole i Żłobek EGO są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 do 16:30 z możliwością wydłużenia pobytu Dziecka. Zarówno przedszkole jak i żłobek funkcjonuje przez cały rok z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy oraz dwutygodniowej przerwy wakacyjnej. Działamy zgodnie z ustawą o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. oraz ustawą o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 z 4 lutego 2011 r.
Pobyt Dziecka w EGO jest odpłatny.

Działamy od 2010 roku

Przedszkole

Dzieci bawią się w grupie zróżnicowanej wiekowo (3-6 lat). Jest to model rodzinny, w którym młodsze Dzieci naśladują starsze, a starsze opiekują się młodszymi.

Żłobek w EGO

Opieka w żłobku

Zespół EGO – tworzą osoby wyjątkowe, które łączy pasja i zaangażowanie. W swojej pracy skupiają się na zainteresowaniach każdego Dziecka. Świadomie dobierają metody i środki organizując przestrzeń zabawy i tworzenia w taki sposób, by odpowiadała indywidualnym potrzebom, a jednocześnie wspomagała rozwój grupy.
 

Adaptacaja

To wspieranie Dziecka w odnajdywaniu swojego miejsca w grupie rówieśniczej i nawiązywaniu pozytywnych kontaktów z otoczeniem. Zależy nam, aby to wprowadzenie w życie społeczne było łagodne i przyjazne w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. Proponujemy tydzień adaptacyjny dla Rodziców z Dziećmi, gdzie stopniowo mogą poznać nasz EGO świat...

EGO LAS

leśny przystanek

Na leśne wyprawy wybieramy się miejskim autobusem, takim wyjazdom zawsze towarzyszy wiele emocji Ośrodek GCR czyli Górnośląskie Centrum Rehabilitacji to nasz leśny przystanek. to właśnie tam powietrze inaczej pachnie i nie uda się go zamknąć w słoiku czy uchwycić w kadry, trzeba tego doświadczyć osobiście.
Leśne wyprawy dają nam okazje by dotknąć szorstką korę drzewa, sprawdzić jaki w dotyku jest mech, a także powąchać żywicę szukamy życia pod liśćmi, na korze drzew, w rozkładającym się drewnie, a czasem uda się przyłapać wiewiórkę, na jej radosnych pląsach

Strefa rodzica

Pobierz nasze pliki i dowiedz się więcej
o rekrutacji do Przedszkola i Żłobka EGO.

Kontakt

Odwiedź nas:
Przedszkole EGO

ul. Szwedzka 2,
42-612 Tarnowskie Góry

Zadzwoń lub napisz:
tel. +48 605 146 008,
tel. +48 691 496 347

ego@ego.edu.pl
zapisy@ego.edu.pl