O nas - EGO

jest nieodłącznym elementem nas

Znaczenie ma też umiejętność takiego wykorzystania id, ego i superego, by móc stwarzać siebie, kreować swoje wnętrze i otaczający nas świat. I doświadczać go.

Doświadczać Bycia. A nie da się Być bez ego. Bo Ego to Ja, a Ja to Bycie, Istnienie, Odczuwanie, Świadomość, Twórczość. Jam Jest – Jedna z najwspanialszych i najmądrzejszych afirmacji, jakie znam, nie mogłaby zaistnieć bez ego. Dlatego uważam, że nie należy negować i wyzbywać się ego. Zamiast tego nauczyć się po prostu Być. Nie oceniać – a to bardzo trudna sztuka. Nie narzucać. Uszanować doświadczenia innych, w pełni przeżywając własne. I kształtować je zgodnie z Własną Wolną Wolą. Tyle wystarczy, by nasze ego z dominanta stało się jednym z trzech czynników naszej pełnej osobowości.
Kształtujemy ego w naszym EGO żłobku i przedszkolu wink


Przedszkole - Dzieci bawią się w grupie zróżnicowanejwiekowo (3-6 lat). Jest to model rodzinny, w którym młodsze Dzieci naśladują starsze, a starsze opiekują się młodszymi.

Zajęcia z podstawy programowej MEN odbywają się z podziałemna dwie grupy: EGO młodziaki 3,4 letnie i EGO starszaki 5,6 letnie

Dodatkowo EGO Dzieciaki zapoznają się z angielskim, z robotyką, kodowaniem, odbywają się zajęcia z udziałem psa, ruchowe - ogólnorozwojowe, leśne wypady wink
Nasz autorski projekt: Poznaję zawody - raz w miesiącu odwiedzamy różne miejsca pracy, żeby dowiedzieć się czegoś o ludziach :) Dzieciom z orzeczeniem o kształceniu specjalnym proponujemy indywidualne zajęcia z psychologiem, logopedą, oligofrenopedagogiem, fizjoterapeutą.

 Latem – organizujemy naukę gry w tenisa ziemnego 

 Zimą – naukę jazdy na nartach 

Żłobek – Dzieci bawią się w grupie zróżnicowanej wiekowo (1-3). Jest to model rodzinny w którym młodsze Dzieci naśladują starsze, a starsze wykazują sporo empatii młodszym.
W tym wieku stawiamy na swobodę, podążamy za Dziećmi proponując aktywności ruchowe, muzyczne i twórcze.

Korzystamy z wielkiej piaskownicy, tworzymy wytworne dania w naszej kuchni błotnej, obserwujemy owady w ich własnym domku, odpoczywamy w hamaku embarassed

Ogólne zasady

Wyżywienie

Posiłki serwuje profesjonalna firma cateringowa Grupa Gastronomia Śląsk, zapewniająca wysoki standard usług. Menu opracowane jest specjalnie dla Dzieci według wskazówek dietetyków. Istnieje możliwość korzystania z diety eliminacyjnej.

Kadra

Wszystkie zajęcia prowadzone sąprzez wykwalifikowanych oraz pozytywnie zakręconych wychowawców.  Zespół EGO – tworzą osoby wyjątkowe, które łączy pasja i zaangażowanie. W swojej pracy skupiają się na mocnych stronach i zdolnościach każdego Dziecka, starając się odkryć preferowane przez nie sposoby uczenia się. Świadomie dobierają metody i środki organizując przestrzeń edukacyjną w taki sposób, by odpowiadała indywidualnym potrzebom, a jednocześnie wspomagała rozwój grupy.

Rodzinna atmosfera sprawia, że Młodziaki i Starszaki czują się jak u siebie wink

Adaptacja

To wspieranie Dziecka w odnajdywaniu swojego miejsca w grupie rówieśniczej i nawiązywaniu pozytywnych kontaktów z otoczeniem. Zależy nam, aby to wprowadzenie w życie społeczne było łagodne i przyjazne w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. Proponujemy gratisowy tydzień adaptacyjny dla Rodziców z Dziećmi, gdzie stopniowo będą mogli poznać nasz EGO świat

Sprzęt i wyposażenie

wspieramy rozwój poznawczy oraz rozwój ruchowy, równocześnie zostawiając Dzieciom wiele swobody, na naszej sali można znaleźć zjeżdżalnie, drabinki, ściankę wspinaczkową, a w żłobku podwieszaną huśtawkę, basen z kulkami, rowerki biegowe. Dysponujemy dużym ekranem, który wykorzystujemy w czasie zajęć dydaktycznych.

Plac zabaw w otoczeniu drzew, dający wiele swobody i przestrzeni do spontanicznych zabaw, wspinaczka, potrójna zjeżdżalnia, tunel, duża piaskownica z kuchnią błotną, hamaki, leżaki wink

e-monitoring

Każdy Rodzic ma indywidualny login oraz hasło do logowania, w każdej chwili może podejrzeć co się u nas dzieje.

edukacja

Realizujemy podstawę programową MEN w oparciu o wybrane pomoce, jednak nie stanowią one głównego trzonu naszej przedszkolnej edukacji. Stawiamy na rozwijanie kreatywności u Dzieci, staramy się przygotować Je do samodzielnego życia, myślenia, podejmowania decyzji.

Wypoczynek

Po obiedzie prowadzone są zajęcia wyciszające, Dzieci korzystają ze sjesty poobiedniej. To czas relaksu przy łagodnej muzyce, słuchanie bajek i opowiadań.

Kontakt

Odwiedź nas:
Przedszkole EGO

ul. Szwedzka 2,
42-612 Tarnowskie Góry

Zadzwoń lub napisz:
tel. +48 605 146 008,
tel. +48 691 496 347

ego@ego.edu.pl
zapisy@ego.edu.pl