Dlaczego lubimy ZEBRY?

O NAS

Zebra to jedno z najbardziej charakterystycznych zwierząt na świecie.

Na pierwszy rzut oka wszystkie zebry wyglądajątak samo, ale nie, jeśli przyjrzysz się bliżej. Żadna zebra nie ma takich samych pasków. Na każdej zebrze paski są inne. Zwierzęta rozpoznają swoich przyjaciół nie tylko po zapachu, ale także po paskach.

Każda zebra jest wyjątkowa – świadczy o tym oryginalne i niepowtarzalne ułożenie pasu. Pasy u zebry są niczym ludzkie odciski palców!

Paski na ciele zebry mają swój cel – w ruchu całego stada sprawiają, że trudno wyłowić pojedynczego osobnika, co łatwo dezorientuje drapieżniki.

Zebry mogą obracać swoje uszy niemalże w każdym kierunku; umiejętność ta jest wykorzystywana do komunikowania swojego nastroju z innymi zebrami.

Łatwo sprawdzić jakiego koloru jest zebra: wystarczy spojrzeć na jej brzuch, gdzie kończą się paski. Większość zebr jest biała w czarne paski, jednak niektóre osobniki są czarne w białe paski.

Zebry mają bardzo dobry słuch i wzrok, co pomaga im trzymać się z dala od drapieżników takich jak lwy, hieny i gepardy.

Zebry wydają szereg odgłosów, a niektóre z nich są takie same jak u koni, a inne są unikalne.

Zebry są bardzo szybkimi zwierzętami i mogą osiągać prędkość do 65 km/h podczas galopu przez równiny. Jest to wystarczająco szybko, aby wyprzedzić drapieżniki takie jak lwy. Źrebaki mogą biec ze stadem w ciągu kilku godzin od urodzenia.

Zebry są super wink

Kontakt

Odwiedź nas:
Przedszkole EGO

ul. Szwedzka 2,
42-612 Tarnowskie Góry

Zadzwoń lub napisz:
tel. +48 605 146 008,
tel. +48 691 496 347

ego@ego.edu.pl
zapisy@ego.edu.pl