Dlaczego lubimy ZEBRY?

O NAS

Zebra to jedno z najbardziej charakterystycznychzwierząt na świecie.

Na pierwszy rzut oka wszystkie zebry wyglądajątak samo, ale nie, jeśli przyjrzysz się bliżej. Żadna zebra nie ma takichsamych pasków. Na każdej zebrze paski są inne. Zwierzęta rozpoznają swoichprzyjaciół nie tylko po zapachu, ale także po paskach.

Każda zebra jest wyjątkowa – świadczy o tym oryginalne iniepowtarzalne ułożenie pasu. Pasy u zebry są niczym ludzkie odciski palców!

Paski na ciele zebry mają swój cel – w ruchu całego stadasprawiają, że trudno wyłowić pojedynczego osobnika, co łatwo dezorientujedrapieżniki.

Zebry mogą obracać swoje uszy niemalże w każdym kierunku;umiejętność ta jest wykorzystywana do komunikowania swojego nastroju z innymizebrami.

Łatwo sprawdzić jakiego koloru jest zebra: wystarczyspojrzeć na jej brzuch, gdzie kończą się paski. Większość zebr jest biała wczarne paski, jednak niektóre osobniki są czarne w białe paski.

Zebry mają bardzo dobry słuch i wzrok, co pomaga im trzymać sięz dala od drapieżników takich jak lwy, hieny i gepardy.

Zebry wydają szereg odgłosów, a niektóre z nich są takiesame jak u koni, a inne są unikalne.

Zebry są bardzo szybkimizwierzętami i mogą osiągać prędkość do 65 km/h podczas galopu przez równiny.Jest to wystarczająco szybko, aby wyprzedzić drapieżniki takie jak lwy. Źrebakimogą biec ze stadem w ciągu kilku godzin od urodzenia.

Zebry są super wink

Kontakt

Odwiedź nas:
Przedszkole EGO

ul. Szwedzka 2,
42-612 Tarnowskie Góry

Zadzwoń lub napisz:
tel. +48 605 146 008,
tel. +48 691 496 347

ego@ego.edu.pl
zapisy@ego.edu.pl